Navigácia

 • 8. a 9. ročník idú naspäť do škôl

   od 19.4.

  Vážení rodičia, vzhľadom na aktuálne vyjadrenie Ministerstva školstva Slovenskej republiky Vám oznamujeme, že od 19.4.2021 (pondelok) sa spúšťa prezenčné vyučovanie pre žiakov 8. a 9. ročníka.

  Pred nástupom do školy je potrebné, aby sa jeden z rodičov a žiak preukázal každý týždeň platným testom  - a to najneskôr v pondelok (formou Edupage – cez rodičovské konto – žiadosti a vyhlásenia – podať žiadosť)

  Ak žiak alebo rodič prekonal za posledné mesiac ochorenie COVID-19, stačí mu potvrdenie o prekonaní vydané všeobecným lekárom alebo SMS.

  V pondelok ráno každý žiak odovzdáva potvrdenie o bezinfekčnosti žiaka triednemu učiteľovi.

  - škola testovanie nezabezpečuje, takže sú vám k dispozícii MOM-ky, na území mesta ...  

   

  Príchod do školy je medzi 7:45-8:00 hod.

  - nezabudnúť si prezuvky, kľúče od skrinky, čip

  - vyučovanie bude prebiehať trochu odlišne

  - prvé týždne budú tzv. adaptačné, kde žiaci budú mať každý deň 5 hodín, pričom prvá hodina bude vždy s triednym učiteľom

  - obsahom hodín budú rôzne aktivity zamerané na rozvoj komunikácie, prevencie problémového správania, rozvoj pozitívnej klímy v triede, aktivity proti šikane či rozvoj empatie a pod.

  - ďalšie hodiny budú mať podľa riadneho rozvrhu a budú pokračovať v uvedených aktivitách

  - v rámci týchto hodín bude možnosť podpory špeciálneho pedagóga (príde do triedy počas 1 hodiny v týždni)

  - je dôležité zdôrazniť, že počas adaptačných týždňov sa bude realizovať vyučovanie bez skúšania či hodnotenia, takže aby vaše deti nemali strach z práve tohto javu, skôr sa budeme snažiť ich naviesť k tým správnym návykom, ktoré mali zaužívané počas prezenčného vyučovania pred COVID-19

  - počas tohto týždňa budú mať pohybové aktivity a aktivity vonku (úprava školského dvora v rámci Dňa Zeme a pod.)

   

  - II. adaptačný týždeň bude v podobnom znení, takže skúšať a hodnotiť sa nebude, Hodina s triednym učiteľom bude len v pondelok, avšak ďalej sa už vyučovať žiaci budú podľa riadneho rozvrhu

  - rovnako sú tu zahrnuté aj aktivity vonku

  - taktiež preukázať sa negatívnym testom v pondelok ráno

  - OBEDY – kto chce, prihlásiť sa

   

  Prosíme Vás, aby ste dali vedieť triednym učiteľom obratom, či sa Vaše dieťa zúčastní prezenčného vyučovania, a to najnesôr do zajtra 15.4.2021 + kto sa chce prihlásiť na obedy!

   

  Zhrnutie pokynov pred nástupom detí na prezenčné vyučovanie:

  Test žiak + rodič + potvrdenie o bezinfekčnosti každý týždeň

  Testovanie škola nezabezpečuje – k dispozícii MOM-ky

  Nahlásiť účasť dieťaťa na prezenčnom vyučovaní + záujem o obedy do 15.4.2021 triednemu učiteľovi.

   

  Žiaci 5., 6., 7., ročníka pokračujú aj naďalej v dištančnom vzdelávaní.

   

  Ďakujeme pekne. Demitrovka.

 • Angličtina s hokejistom z NHL
  6. 4. 2021
  V pondelok 15. marca mala 6B netradičnú hodinu angličtiny - navštívil ich hokejista Martin Chromiak, ktorý bol nedávno draftovaný do NHL. Žiaci majú za úlohu vypracovať o Maťovi projekt, teda sa im veľmi hodilo, že sa ho mohli spýtať na čokoľvek čo ich zaujímalo, či už ohľadne jeho hokejovej kariéry, osobného života, či zážitkov z našej Demitrovky, ktorú hokejista navštevoval. Celú hodinu sa rozprávali, pýtali a odpovedali po anglicky - či Maťo používa angličtinu každý deň, či rád cestuje, aký bol jeho najťažší zápas či akú hokejku používa... - na všetky otázky ochotne odpovedal. Martin nemá s anglickým jazykom žiaden problém a keďže jeho spoluhráči hovoria po anglicky, musí angličtinu používať pravidelne i on. Dievčatám povedal aké má obľúbené jedlo a či rád číta a našim hokejistom porozprával o tom ako cvičí a trénuje. Okrem zážitku z hodiny majú teraz šiestaci o hokejistovi aj veľa poznatkov, ktoré by sa v žiadnej knihe ani na internete nedočítali. No a dostali sme od neho aj super darček - jeho hokejku :D
  Takýto projekt vznikol z rozhovoru s ním:
  Názory deciek na hodinu:
  Emka: Mne sa páčilo, že bol s nami😁. Zistili sme o ňom informácie a bola to zábavná hodina😃. A bolo super, že sme rozprávali po anglicky👌😀

  Barborka: Ta hodina sa mi pačila lebo sme si precvičili angličtinu a bola to zmena😄😄😄 pacilo sa mi ze bol cielavedomy, držím mu palce
  Ninka: Takze Maťo je veľmi dobrý v angličtine😂a bola to fakt super hodina😁.Strašne sa mi to páčilo👍.
  Tomáš: Ja len pridam, že som sa dozvedel čo mam robiť viac, aby som bol dobrý ako on
 • Naši žiaci učiteľmi - Deň učiteľov v Demitrovke :)
  4. 4. 2021
  Počas tohto dňa si žiaci vymenili úlohy s učiteľmi - takže naši učitelia sa vrátili do školských lavíc nielen fyzicky v škole, ale aj v online priestore :) Viac v našom článku :). 
 • Online hodina slovenčiny s hokejistom :)
  2. 4. 2021 Špeciálna online hodina slovenčiny s naším absolventom a hokejistom Samuelom Kňažkom :) 
 • Piatkový večer s 2.A :)
  21. 3. 2021 Deti si počas tejto neľahkej situácie veľmi vážia spoločne strávené chvíle.
  Sú výborným kolektívom a rady sa stretávajú aj mimo školy. 
  Práve preto som vymyslela spoločné pozeranie rozprávok a filmov.
  Spoločne s deťmi sme zostavili vlastný kino program zo svojich obľúbených filmov a rozprávok.
  Tešíme sa na ďalšie takéto večery. heart

  Chcela by som sa poďakovať deťom za účasť a skvelým rodičom za pomoc pri pripájaní sa a taktiež za krásne fotky. Tr. uč. Kristína G. blush
 • 21. 3. 2021 Žiaci 2.A triedy sú veľkými fanúšikmi príbehov o Harrym Potterovi. Na hodine mytematiky si žiaci vybrali rokfortskú fakultu a spoločne sa vydali hľadať kameň mudrcov prostredníctvom počítania matematických príkladov. Matematika ich veľmi baví heart
 • 21. 3. 2021 Žiaci 2.A triedy sú veľkými fanúšikmi príbehov o Harrym Potterovi. Na hodine mytematiky si žiaci vybrali rokfortskú fakultu a spoločne sa vydali hľadať kameň mudrcov prostredníctvom počítania matematických príkladov. Matematika ich veľmi baví heart
 • Prírodoveda v réžii 3.B
  19. 3. 2021 Vyučovanie v našej Demitrovke býva veľakrát zaujímavé, podnetné či pre deti netradičné - a práve tu sa môžete dočítať o super netradičnej hodine prírodovedy, ktorú si prišla pozrieť aj TV POVAŽIE :) . Viac sa dočítate v našom článku. 
 • KLOKTACIE TESTY

  Anketa pre rodičov

  Dovoľujeme si osloviť rodičov 3. až 9. ročníka anketou na Vašom rodičovskom konte, kde sa môžete vyjadriť ku kloktacím testom a testovaniu detí. Ak nepoužívate EDUPAGE, nahláste svoj postoj triednemu učiteľovi, ktorý Vám otázky sprostrekuje. Pre obraznosť pridávame link s videom o administrácii testu.

 • Online slovenčina s pánom Danielom Hevierom :)
  15. 3. 2021 "Woow, to bola skvelá hodina, on je naozaj najlepší, ten jeho mega RAP, bol taký zábavný, ponúkol nám spoluprácu a môžeme byť súčasťou jeho knihy, bolo to husté, naj hodina SJL," - i takto reagovali naši šiestaci po online hodine s Danielom Hevierom. Viac sa dočítate v našom článku :). 
 • 15. 3. 2021

  Aktualizovali sme modul Pre budúcich prvákov

 • 14. 3. 2021

  Aktualizovali sme modul Zápis do školy

 • Loptoši opäť v škole
  12. 3. 2021 Tento týždeň sme začali oslavou MDŽ, výrobou jarnej výzdoby spojenou s hrou so spevom.
  Čas sme venovali aj sebapoznávaniu "To som JA", kde deti kreslili samých seba.
  Deti štvrtých ročníkov sa zhostili jarného upratovania "Nie sú to naše SMETI, ale PLANÉTA je naša.". Po práci k dobrému filmu patrí pizza.
  Pekný záver týždňa. Ďakujeme reštaurácii Klondajk a p. Repkovej za výborné muffinky.
 • 2% z dane fyzických osôb

  Fyzické osoby až do 30.4.2021, právnické osoby do 31.3.2021

  Vážení  rodičia, v mene občianskeho združenia "RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE PRI ZÁKLADNEJ ŠKOLE S MATERSKOU ŠKOLOU PAVLA DEMITRU"  si Vás dovoľujeme osloviť o poukázanie 2% zo svojich daní na účet nášho občianskeho združenia. Peniaze získané z 2% daní budú využité na podporu vzdelávania na ZŠ s MŠ Pavla Demitru. Chceli by sme Vás požiadať ako členov OZ, o aktívne vyhľadávanie priateľov, fanúšikov školy, ktorí sú ochotní jednoduchým úkonom odovzdať 2% z dane nášmu združeniu.

  Tlačivá môžete odovzdať cez dieťa triednemu učiteľovi, alebo poslať poštou či doručiť osobne na príslušný daňový úrad.

  Vážení podnikatelia, chceli by sme Vás osloviť s možnosťou darovať 1% z dane právnických osôb. Túto možnosť treba vyznačiť v tlačivách pre daňové priznanie. Identifikátory nášho OZ sú v tlačive vyhlásenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti. V niektorých firmách treba vypracovať projekt, na ktorý budú peniaze použité. V takomto prípade stačí osloviť RŠ, ktorý zostaví tím pre vypracovanie projektu. Podrobnosti je možné konzultovať aj osobne.

  Všetkým podnikateľom rodičom, priateľom a fanúšikom školy za ich aktivitu ďakujeme v mene našich detí a žiakov.

                                                             Predseda OZ Ing. Marián Bielik a RŠ Mgr. Oto Bača

 • ZÁPIS DETÍ DO 1. ROČNÍKA

  Oznam

  V zmysle platného VZN sa zápis detí do 1. ročníka ZŠ uskutoční dňa 7.4. a 8.4.2021 elektronicky. Podrobnosti o zápise zverejníme v najbližších dňoch. Pri zapisovaní dieťaťa stačí vyplniť formulár, ktorý bude aktívny 7.a 8.4.2021 na našej webovej stránke v sekcii vľavo, pod názvom Elektronická prihláška.

  Informácie o škole sme zverejnili v novinách MY, Pardon, nájdete ich aj na našom školskom blogu a sekcii "O škole" viď link nižšie. Informovať sa môžete aj telefonicky na našich telefonických číslach, v linku nižšie.

  V podrobnostiach sa dozviete o zmenách v zákone o povimnnej školskej dochádzke, nájdete tlačivá a formuláre.

  Zapísať dieťa bude možné aj zaslaním potrebných tlačív poštou.

 • Čitateľská súťaž našej Demitrovky
  5. 3. 2021 ZŠ s MŠ Pavla Demitru vyhlasuje pre 1. a 2. stupeň čitateľskú súťaž DEMITROVSKÁ INŠPIRÁCIA. yes
 • Prevádzka MŠ a ŠKD od 8.3.2021

  Informácia pre rodičov

  Prevádzka ŠKD bude v čase od 6:00 do 16:00 hod denne, v rannom ŠKD nie je zberná trieda, všetky deti idú priamo do svojich tried, len 4 ročník (A aj B) pôjde do herne .

  Prevádzka MŠ v 6:00 hod do 16:00 hod. denne. V prevádzke je MŠ v budove 87 aj v budove 85.

  Prevádzka ZŠ (I. stupeň) 1 a 2 ročník nástup od 7: 30 do 7:45 a 3 a 4 ročník od 7:45 do 8:00 hod.

   

   

 • Hviezdoslavov Kubín nič nezastaví - ani online nie
  5. 3. 2021 Deti našej školy veľmi obľubujú recitačnú súťaž Hviezdoslavov Kubín, avšak tento rok triedne kolo poňali online a s autorskou básňou, ktorú si vytvorili na hodinách literatúry. Nech sa páči, 6.B :) 
 • Demitrovci sa učia formou únikových hier 
  4. 3. 2021 Úniková hra ako nová, zábavná či moderná forma vyučovania slovenského jazyka. 

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Pavla Demitru
  Centrum II č.87, 018 41
 • +421910943924

Fotogaléria