• Svetový deň výživy

• Tento významný deň, ktorý pripadá na 16. októbra, sme opäť využili na to, aby sme si pripomenuli dôležitosť zdravej a vyváženej stravy. Naša škola sa aj tento rok zapojila do projektu “Viem, čo zjem“, ktorého cieľom je motivovať žiakov k vyváženému životnému štýlu a správnym stravovacím návykom.

A ako sme oslávili tento deň?

Aby aj naši najmenší vedeli, čo je pre ich telo zdravé a nezdravé, tak sme tvorili, vystrihovali, maľovali, lepili, počítali a ochutnávali tie najlepšie maškrty- ovocie a zeleninu.

So staršími žiakmi sme riešili zábavné úlohy a kvízy o výžive, tvorili zdravé jedálničky a hľadali odpovede na otázky: Čo je zdravá strava? Prečo by sme mali jesť zdravo? Aké sú ich obľúbené zdravé jedlá?

Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí pripravili chutné a zdravé desiaty pre svoje deti.

• TSV s našou 2.A a 2.B ❤️

• Zapojili sme sa do súťaže  programu Tréneri v škole a natočili sme video z hodiny telesnej a športovej výchovy.  Naši druháčikovia sa na hodiny vždy tešia a radi prekonávanú nové výzvy. Prajeme Vám príjemné pozeranie 🙂

• OKTÓBER MESIAC ÚCTY K STARŠÍM!

• Milá babka, milý dedko znamenáte pre mňa všetko.....

Dnes sa vyučovania u prvákov zúčastnili  starí rodičia žiakov.
            Porozprávali im aká bola škola kedysi,ako trávili detstvo a voľný čas.
            Pre žiakov bola táto návšteva príjemným spestrením a starí rodičia mohli vidieť vyučovanie v súčasnosti.
            Tešíme sa na ďalšie stretnutia!

"STARÍ RODIČIA SÚ NAJVÄČŠÍ POKLAD RODINY"

• Nazrite s nami do triedy druhákov na Demitrovke

• Ešte je len začiatok októbra, ale na prvý pohľad je vidieť, že z prvákov sú už veľkí druháci :)
            Počas vyučovacích hodín sa učia pracovať v skupinách. Pekne píšu, diskutujú o rôznych úlohách, spolupracujú na riešení zadaného problému. Sú ochotní si pomáhať. Niektorí radi pracujú na zadaných úlohách samostatne. Svoju kreativitu rozvíjajú každý deň. Radi čítajú a prezentujú svoje malé projekty na témy, ktoré ich zaujímajú. Učia sa nové veci a milujú chodiť na  exkurzie. Svoje vedomosti z dopravnej výchovy si s radosťou skúšajú na kolobežke, alebo bicykli na dopravnom ihrisku v areáli našej základnej školy.
            V triede máme veselo a pohodu aj cez prestávky.:)

• Bloková výučba v I.ročníku.🌏🌞

• Žiaci prvých ročníkov absolvovali vyučovanie v mestskom parku s využitím poznatkov z viacerých vyučovacích predmetov.

Najviac žiakov zaujalo zážitkové učenie a bádanie,ktoré je súčasťou predmetu Človek a príroda..

Cieľom blokovej výučby je rozvíjať u žiakov tímovosť,kamarátstvo,rovesnícke učenie a záujem žiakov učiť sa.

Držte nám palce aj naďalej pri našej ďalšej bádateľskej činnosti .

• Exkurzia na Hasičskej stanici v Dubnici nad Váhom

• Dňa 7. októbra navštívili žiaci prvého a druhého ročníka zo Základnej školy Pavla Demitru profesionálnych hasičov v Dubnici nad Váhom.

Počas exkurzie na hasičskej stanici si deti  zblízka prezreli zásahové vozidlá a náradie, ktoré hasiči používajú pri svojej činnosti. Vyskúšali si ako sa sedí priamo za volantom veľkého hasičského automobilu, či štvorkolke a obzreli si i zásahový čln. Takmer štyridsať detí si na záver mohlo vyskúšať "útok" s ručnou prenosnou striekačkou na konkrétny cieľ.
            Ďakujeme pánovi profesionálnemu hasičovi Paľkovi, ktorý nás previedol cez hasičskú stanicu ako i  celému tímu, za krásne a nezabudnuteľné  zážitkové dopoludnie.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

• Demitrovci na Noci vedy!

• Na konci minulého mesiaca sa žiaci 7. ročníka priestoroch obchodného centra Mirage v Žiline zúčastnili exkurzie zameranej na vedu a techniku s názvom Noci vedy. Vysoké školy a firmy si pre nich pripravili stánky, kde si mohli žiaci na vlastnej koži vyskúšať pokusy alebo zistiť informácie v oblasti techniky, medicíny, robotiky, virtuálneho sveta, biológie, umelej inteligencie, energetiky a veľa iného. Žiaci si touto exkurziou rozšírili svoje vedomosti v rôznych oblastiach a nazreli tak hlbšie do odvetví, s ktorými by sa obyčajne nikdy nestretli.

Atmosféra bola vynikajúca a my ďakujeme pani učiteľkám za zorganizovanie tejto akcie a žiakom 7. ročníka za skvelý priebeh exkurzie.

Vede zdar! :)