MATERSKÁ ŠKOLA

• Pokračovanie povinného predprimárneho vzdelávania

• Pokračovanie plnenia  povinného predprimárneho vzdelávania

-povinné predprimárne vzdelávanie trvá spravidla jeden školský rok, ale ak dieťa aj po dovŕšení šiesteho roku veku nedosiahne školskú zrelosť, riaditeľ materskej školy rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole na základe predloženia všetkých potrebných dokumentov od zákonného zástupcu dieťaťa.

- zákonný zástupca neodkladne a v čo najkratšom čase predloží riaditeľovi MŠ :

žiadosť o pokračovanie povinného predprimárneho vzdelávania

●písomný súhlas príslušného zariadenia poradenstva a prevencie

● písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast

●informovaný súhlas zákonného zástupcu

-riaditeľ následne vydá rozhodnutie o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania, ktoré je potrebné predložiť základnej škole, kde bolo dieťa na zápise

-žiadne dieťa-ani dieťa so ŠVVP nesmie mať vydadané rozhodnutie o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania dva-krát. Ak dieťa ani po pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole nedosiahlo školskú spôsobilosť, začne najneskôr 1.septembra, ktorý nasleduje po dni, v ktorom dieťa dovŕšilo siedmy rok veku, plniť povinnú školskú dochádzku v základnej škole.

-Ak zákonný zástupca alebo zástupca zariadenia ani po výzve riaditeľa materskej školy nepredloží všetky tri doklady, alebo jeden z dokumentov bude nesúhlasný, riaditeľ materskej školy nevydá rozhodnutie o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania

Dokumenty na stiahnutie:

Ziadost_o_pokracovanie_plnenia_povinneho_predprimarneho_vzdelavania(2).docx