Navigácia

Sme pripravení na Tokio!

V našej Demitrovke vznikol nový olympijský kútik :) Viac sa dočítate v našom článku. 

Naši Demitrovci sú pripravení na Tokio! :) 

Olympijské hry. No, kto by sa na ne netešil? Týchto vrcholových medzinárodných športových podujatí sa zúčastňujú tisíce športovcov z celého sveta, a ako inak, naše Slovensko nie je žiadnou výnimkou. Naši slovenskí športovci sú každé olympijské hry ich súčasťou a ich bojovnosť, silu či odhodlanie je cítiť na každom ich kroku či v každom ich výkone. 

A už o mesiac sa budú konať Olympijské hry v Tokiu a pri tejto príležitosti si naši učitelia telesnej výchovy pre žiakov pripravili olympijský kútik, ktorý obsahuje rôzne plagáty významných a nezabudnuteľných slovenských olympionikov, ich neuveriteľné rekordy, ktoré sa zapísali nielen do slovenskej športovej histórie, ale aj do histórie celého sveta. Keďže sa tento rok vzhľadom na pandemické opatrenia bude toto podujatie konať bez divákov, chceli sme týmto spôsobom priblížiť žiakom našich významných slovenských olympionikov a podporovať ich v športe.  

V rámci hodín telesnej výchovy sa môžu žiaci prísť pozrieť do spomínaného olympijského kútika na pýchu našej športovej histórie či sa dozvedieť viac o súčasných reprezentatoch nášho krásneho Slovenska. Pre žiakov je pripravený kvíz, rôzne plagáty, stupeň víťazov či olympijský oheň. Po vyriešení kvízu každý žiak dostane super odznak ako znak perfektných vedomostí o našich športovcoch či týchto hrách. 

SOV nám zaslal olympijské pohľadnice, kde naši žiaci zanechali odkaz pre športovcov, ktorí sa na olympijských hrách zúčastňujú, napísali im, nakreslili, či neskutočne ich motivovali v tom, čo pre Slovensko robia. Kresby sú naozaj krásne a každý si ich môže pozrieť v tomto našom demitrovskom olympijskom kútiku. Tie najkrajšie sme im odoslali. 

Naša demitrovská sieň olympionikov nie je určená len pre našich demitrovcov, ale aj pre žiakov z akejkoľvej školy! 

Stačí, keď počet detí, dátum a čas nahlásite na sekretariáte školy a v tejto sieni sa môžu návštevy zúčastniť akékoľvek triedne kolektívy. 

V prílohe Vám prikladáme link, na ktorom si môžete stiahnuť kvíz vytlačiť si ho a overiť si vaše vedomosti. 

Tešíme sa na Vás :) 

Demitrovka. 

 

Olympijske_hry.docx

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola s materskou školou Pavla Demitru
    Centrum II č.87, 018 41
  • +421910943924

Fotogaléria