Navigácia

Daniel Hevier u nás na slovenčine :)

"Woow, to bola skvelá hodina, on je naozaj najlepší, ten jeho mega RAP, bol taký zábavný, ponúkol nám spoluprácu a môžeme byť súčasťou jeho knihy, bolo to husté, naj hodina SJL," - i takto reagovali naši šiestaci po online hodine s Danielom Hevierom. Viac sa dočítate v našom článku :). 

Multitalentovaný autor píšuci pre deti a mládež rôznorodé básne či piesne, ktorými štylizuje detského čitateľa do akéhosi autorského sveta, pričom mu vytvára celkom dokonalý estetický či čitateľský zážitok. Vedie vydavateľstvo Hevi či píše 10 kníh naraz, ktoré si aj sám ilustruje. Je takisto vynikajúcim textárom, ktorého autorstvo sa prisudzuje rôznym známym piesňam, napríklad aj skupiny Team - Držím ti miesto. Áno, to všetko vie on - Daniel Hevier. 

Nuž, kto by sa s ním nechcel stretnúť? Kto by sa ho nechcel opýtať na to, ako mu ide toto spisovateľské poslanie? Azda asi všetci. Naši Demitrovci mali to šťastie stretnúť sa s ním virtuálne - na online hodine slovenčiny. Povieme Vám, tento autor je naozaj veľmi zaneprázdnený, píše viac kníh naraz, ilustruje, chodí do vlastného ateliéru či je čestným hosťom rôznych webinárov. Tak ako je možné, že k nám aj napriek tomu prišiel? Odpoveď je jednoduchá :). Kvôli našim šikovným, nápaditým či odhodlaným deťom. Vytvorili mu vlastnú únikovú hru, ktorá sa pánovi spisovateľovi natoľko páčila, že nám odpísal po pár minútach s tým, že z tohto sa naozaj uniknúť nedá :).  Ani si neviete predstaviť, čo to urobilo s našimi šiestakmi. Veľmi radi čítajú, poznajú jeho tvorbu a nikdy by si nepomysleli, že by bolo možné sa s ním naozaj aj stretnúť, aj keď virtuálne. My sme veľmi radi, že sme im mohli sprostredkovať a poskytnúť takýto zážitok v tejto neľahkej dobe tohto dlhočizného onlinu. 

Naši šiestaci si pripravili preňho úvodnú báseň, ktorá ho veľmi potešila a zato nám pán Hevier na konci zarapoval. Bol to pre naše deti neskutočný zážitok, že autor ako Daniel Hevier nepozná len umelecké štylizovanie textu vo forme básní či piesní, ale dokáže svoj text podať aj formou "hustého" rapu. 

Pán Hevier s nami strávil dve vyučovacie hodiny a naše deti mali naňho veľmi veľa otázok, na ktoré im bezprostredne, zábavne či pútavo odpovedal. 

Veľmi veľkým prekvapením je pre nás aj to, že nám ponúkol spoluprácu v jeho ďalšej knihe v sérii Chymeros. Naše deti sa už veľmi tešia, že budú môcť byť súčasťou tvorby tohto úžasného spisovateľa. 

                                                                              A čo naňho hovoria? 

Barborka: Hodina s pánom spisovateľom Hevierom bola pre nás úžasným zážitkom. Pán Hevier bol veľmi bezprostredný, zábavný, rozprávali sme sa nielen o knihách, ale aj o živote ako takom. Pre mňa, ako vášnivú čitateľku kníh, to bolo úžasné!

Tomáš: Mne sa páčilo, ako každému pekne odpovedal a ukazoval nám aj jeho veci a zbierky. Najlepšie bolo na tom to, že nám ponúkol spoluprácu v jeho knihe Chymeros, veľmi sa na to teším. Taktiež bolo zábavné aj to, ako nám na konci zarapoval o svojej spolužiačke. 

Emka: Veľmi sa mi to páčilo, tešila som sa na toto stretnutie. Zaujalo ma, koľko mal knižiek za sebou a prekvapilo ma aj to, že píše 10 kníh naraz. Ja by som to nezvládla. Ďakujeme:) 

Ninka.: Hodina sa mi veľmi páčila, bola zaujímavá a zábavná. 

Dominik: S Danielom Hevierom bolo veľmi super. Páčilo sa mi, ako rozprával o svojom živote, o knižkách, dokonca aj o tom,         že chcel byť kedysi boxeristom. Veľmi ma dostalo, že píše 10 kníh naraz. Bol to pre mňa veľký zážitok, dúfam, že ho ešte niekedy stretnem. Ďakujeme aj našej pani učiteľke, že nám umožnila stretnúť sa s ním. 

Peťo: Na online hodine s pánom spisovateľom sa mi najviac páčilo, aký bol zábavný a že sme mali každý priestor na otázku. 

Aďka: Hodina s pánom Hevierom sa mi veľmi páčila, pretože nám ukázal nejaké svoje knihy a diela, ktoré píše, dokonca nám aj zarapoval, čo bolo dosť husté. Odpovedal nám na otázky a dokonca nám aj ponúkol spoluprácu, takže to bolo fakt super. Som rada, že sme sa s ním mohli stretnúť, aj keď online, bolo to mega. 

Peťo: Veľmi sa mi to páčilo, malo to rytmus. 

Ninka: Hodina s pánom Hevierom bola poučná, zábavná. To, že nám ponúkol spoluprácu v tretej časti knihy Chymeros je naozaj úžasné! Veľmi ma to potešilo. Na všetko, čo sme sa pýtali, odpovedal veľmi pútavo. Vôbec som nebola taká, že kedy už skončí tá hodina, práveže naopak, chcela som, aby bola ešte dlhšie, pretože to bolo tak zábavné. A ako nám zarapoval na konci hodiny....neopísateľné! Ďakujeme za všetko, pán Hevier. 

Krátky zostrih z hodiny nájdete na našej facebookovej stránke alebo na Instagrame školy :) 

 

                                        Ďakujeme veľmi pekne pánovi Danielovi Hevierovi, že prišiel potešiť našich Demitrovcov

                                                                  a prajeme mu veľa úspechov v jeho ďalšej práci :) 

 

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola s materskou školou Pavla Demitru
    Centrum II č.87, 018 41
  • +421910943924

Fotogaléria