List Ježiškovi

"V predvianočnom období, kedy ešte žiaci prvého stupňa navštevovali školu v bežnom režime, sme teda ako učitelia nelenili a rozhodli sme sa práve pre týchto žiakov usporiadať pekný predvianočný čas s rôznymi aktivitami.

Jednou z nich bola akcia, kedy sme spolu písali list Ježiškovi." píše Mgr. Rebeka Gáliková

List Ježiškovi

Na našej základnej škole sa snažíme poskytnúť žiakom kvalitné vzdelanie, no zároveň chceme, aby školu navštevovali s radosťou. Nie je teda žiadnym tajomstvom, že máme veľkú záľubu v organizovaní mimoškolských aktivít. Žiaci sa tak môžu zabaviť a vybudovať si ešte lepšie vzťahy nielen so svojimi spolužiakmi, ale aj s učiteľmi.

Výnimkou nie je ani tento školský rok, aj keď je pravdupovediac vo veľkej miere obmedzený protipandemickými opatreniami. V predvianočnom období, kedy ešte žiaci prvého stupňa navštevovali školu v bežnom režime, sme teda ako učitelia nelenili a rozhodli sme sa práve pre týchto žiakov usporiadať pekný predvianočný čas s rôznymi aktivitami.

Jednou z nich bola akcia, kedy sme spolu písali list Ježiškovi. Bola určená deťom z prvého stupňa a konala sa celý týždeň vždy v poobedných hodinách od 16:00 do 17:00. Nechceli sme, aby sa medzi sebou miešali žiaci z rôznych tried, a preto bol každý deň vyhradený pre iný ročník. Akcia sa konala vo vonkajších priestoroch našej základnej školy a za prísnych hygienických opatrení, aby sa nikto nemusel obávať o svoje zdravie.

Pripravovať všetko potrebné sme začali asi mesiac predtým, ako k samotnej akcii došlo. Pani učiteľky si rozdelili úlohy a zabezpečili krásnu vianočnú výzdobu, nechýbalo vianočné osvetlenie, ručne vyrobené dekorácie a v neposlednom rade sladké medovníčky, ktorými ponúkali prichádzajúce deti a ich rodičov. Pripravený program bol naozaj pestrý. Žiaci po príchode napísali alebo nakreslili svoj list Ježiškovi, ktorý starostlivo podpísali a hodili do pripravenej schránky. K dispozícii im boli pani učiteľky, ale aj rodičia, ktorí deťom pomohli. Ich priania boli naozaj pestré, no jedno prevládalo takmer v každom jednom liste po dobu celého týždňa. Bolo ním to, aby sme sa už všetci vyzdraveli, nikto ďalší neochorel a my sme sa tak mohli vrátiť do škôl a tráviť čas jeden s druhým, so svojimi spolužiakmi, ale aj s učiteľmi. Deťom robili spoločnosť aj rozprávkové postavičky, veď predsa, čo by to boli za Vianoce bez Elzy z Arendelu! Prišla nás pozrieť aj myška Minnie, ktorá predviedla svoje tanečné kreácie. Deti sa nenechali zahanbiť a s radosťou sa k nej pridávali. Všetci si urobili skvelé fotky, ktoré nám všetkým budú toto obdobie pripomínať. Nesmieme zabudnúť spomenúť aj súťaže, kedy deti hádali názvy najznámejších slovenských vianočných pesničiek a za správne odpovede dostali aj sladkú odmenu.

Bola to vydarená akcia, ktorá bola zvládnutá na výbornú aj napriek nie veľmi vyhovujúcim podmienkam. Všetci, ktorí sa na organizácii podieľali odviedli výbornú prácu a sme veľmi radi, že sa s nami zabavili nielen deti, ale aj rodičia, ktorým samozrejme ďakujeme, že sa so svojimi deťmi zúčastnili tiež.

Veríme, že nasledujúce obdobie nám prinesie trochu viac svetla a my budeme môcť organizovať takéto skvelé mimoškolské akcie v oveľa väčšej miere.

Mgr. Rebeka Gáliková