LETNÁ ŠKOLA

V auguste 2020 sme ako jediná škola v okolí a Dubnici nad Váhom na podnet pána riaditeľa

Mgr. Ota Baču prijali výzvu Ministerstva školstva a zorganizovali letnú školu pre deti našej školy.

Našim hlavným cieľom bolo spríjemniť deťom letné prázdniny, naučiť ich niečo nové a pomôcť jednorodičovským rodinám.

Letná škola

Letná škola prebiehala počas dvoch týždňov a zúčastnilo sa jej 40 detí. Venovali sa im pani učiteľky: Mgr. Ivana Bašnárová, Mgr. Lucia Faltejsková, Mgr. Barbora Stanová, Mgr. Rebeka Gáliková a Mgr. Kristína Galová.

Každý deň bol zameraný na inú vzdelávaciu oblasť. Deti počas celého týždňa pracovali v tímoch, pričom mali možnosť lepšie sa spoznať a vytvoriť si nové priateľstvá.

S deťmi sme spoznávali naše mesto prostredníctvom historických budov, ktoré sa v ňom nachádzajú a spoločne sme vytvorili vlastnú mapu Dubnice nad Váhom, ktorú sme si zavesili v triede.

Deti sa dozvedeli o tajnom poklade rodu Ilešháziovcov, a tak sme sa ho spoločne vydali hľadať. V spolupráci s riaditeľkou Dubnického múzea Ing. Monikou Schwandtnerovou, PhD. sme absolvovali prehliadku Dubnického kaštieľa a Grotty.

Počas letnej školy sme sa venovali aj matematike a deti si vyskúšali matematickú prechádzku od našej Demitrovky až ku Dubnickému technologickému inštitútu. Tam nás prijal pán rektor prof. PaedDr. Tomáš Lengyelfalusy, PhD. s ďalší zamestnanci, ktorí nás previedli priestormi školy a deti zažili, aké je to byť vysokoškolským študentom aspoň na jeden deň.

Ďalší deň sa niesol v znamení divadla a kníh. Deti sa prezliekli za svoje obľúbené rozprávkové bytosti a spoločne sme si užili divadelné predstavenie, ktoré nám zahrala naša kolegyňa Mgr. Lucia Faltejsková a študent na Akadémii umení a zároveň absolvent našej školy Ivan Vanko. Po predstavení sa konala divadelná besiedka, na ktorej sa deti pýtali rôzne otázky o herectve a divadle. V ten deň sme taktiež navštívili Mestskú knižnicu Dubnice nad Váhom, po ktorej nás previedol Mgr. Samuel Valuch. Deti mali možnosť založiť si čitateľský preukaz a vypožičať si príbehy svojich obľúbených postáv.

Posledný deň letnej školy sme ako športová škola venovali práve tejto oblasti. Pre jednotlivé tímy detí sme prichystali výzvy, ktorých sa zhostili na výbornú. V rámci oddychovej časti deti vyrábali náramky, spievali karaoke a učili sa nové tanečné choreografie.

V závere našej letnej školy deti získali diplom za účasť a odniesli si množstvo krásnych spomienok.

Mgr. Kristína Galová